Aktualności

Poznaj najnowsze informacje

16.06.2023

Instrukcja pakowania przesyłek

Sposób zapakowania to ważny element nadawania przesyłek. Wpływa on nie tylko na wycenę poprzez zakwalifikowanie paczki np. jako standardowej, ale przede wszystkim zabezpiecza wysyłane przedmioty przed uszkodzeniem.
Poniżej przygotowaliśmy najważniejsze zasady, których warto przestrzegać przy pakowaniu przesyłek:

 1. Pamiętaj o zabezpieczeniu zawartości.
  Możesz do tego wykorzystać folię bąbelkową lub papier pakowy, ale także stare gazety lub pocięte kartony. Wypełniacza użyj na dnie kartonu oraz w pustych przestrzeniach.
 2. Dobierz odpowiednie opakowanie.
  Aby mieć pewność, że przesyłka zostanie zakwalifikowana jako standardowa, użyj kartonu o regularnych kształtach (prostokątne lub kwadratowe). Jeśli przedmiot, który chcesz wysłać jest mniejszych rozmiarów możesz oczywiście skorzystać z foliopaku.
  Ważne jest aby dopasować opakowanie do rozmiaru przesyłki. Jeśli karton będzie za mały to paczka może ulec uszkodzeniu. W przypadku pudełka większego niż sam produkt, użyj wypełniacza. Jeśli korzystasz z opakowania, które było wcześniej używane, usuń stare oznaczenia, etykiety i naklejki.
 3. Dokładnie zaklej paczkę.
  Aby przesyłka nie otworzyła się podczas transportu użyj mocnej taśmy do pakowania i zaklej wszystkie łączenia najlepiej dwukrotnie.
 4. Umieść list przewozowy na przesyłce.
  Sprawdź jakość wydruku etykiety, zwróć szczególną uwagę na dobrze widoczny kod kreskowy. Etykietę adresową zawsze umieszczaj na górnej powierzchni opakowania.
  Unikaj naklejania jej na łączonych częściach opakowania.
  Gotowe, po przygotowaniu paczki zgodnie z powyższymi zasadami możesz ją bezpiecznie wysłać. W zależności od wybranej usługi przekaż ją kurierowi lub dostarcz do wybranego punktu.
Zobacz wszystkie aktualności
Do góry