Integracje

Integracja: sklep WordPress + WooCommerce

Prowadzisz sklep online? Przygotowaliśmy dla Ciebie instrukcję, z której dowiesz się, jak szybko i sprawnie zainstalować wtyczkę Bliskapaczka.pl w WordPress. To naprawdę proste!

 1. W pierwszej kolejności musisz pobrać wtyczkę Bliskapaczka.pl. Możesz zrobić to klikając przycisk poniżej. Pamiętaj! Jeżeli posiadasz poprzednią wersję wtyczki usuń ją przed zainstalowaniem nowej wersji.
 2. Kolejnym krokiem jest dodanie pobranej wtyczki do panelu administracyjnego WordPress. Uruchom panel administracyjny w WordPress i otwórz zakładkę “Wtyczki”, a następnie -> Dodaj nową.
 3. Kliknij w przycisk “Wyślij wtyczkę na serwer” i wskaż pobrany wcześniej plik na swoim komputerze.
 4. Teraz upewnij się, że dodany przez Ciebie moduł znajduje się na liście dostępnych wtyczek w panelu administracyjnym WordPress. W tym celu przejdź w panelu administracyjnym WordPress do Menu po lewej stronie, do zakładki Wtyczki -> Zainstalowane wtyczki
 5. Na liście ukażą się wszystkie zainstalowane moduły. Przejdź do ustawień rozszerzenia Bliskapaczka.pl klikając w przycisk Settings.
 6. Ustawienia wtyczki zawierają się w dwóch sekcjach:

Bliskapaczka Dostawa kurierem D2D

 • Zakładka pozwala na włączenie/wyłączenie dostaw D2D (od drzwi do drzwi) poprzez przycisk Włącz.
 • W polu Nazwa dostawy wskaż, jaka nazwa będzie widoczna dla klientów Twojego sklepu nad kafelkami firm kurierskich, obsługujących przesyłki w dostawie D2D.

Bliskapaczka Dostawa do punktu P2P

 • Zakładka pozwala na włączenie/wyłączenie dostaw P2P (od punktu do punktu).
 • W polu Nazwa dostawy wskaż, jaka nazwa będzie widoczna dla klientów Twojego sklepu, dla dostaw P2P.

 

Poniżej znajduje się konfiguracja, którą należy uzupełnić według poniższych wytycznych:

Nazwa pola Zastosowanie
Klucz API Aby uzupełnić pole klucza API, należy powrócić na stronę Bliskapaczka.pl. Klucz API znajduje się w zakładce NARZĘDZIA > INTEGRACJE. Można go uzyskać pisząc na adres e-mail: sprzedaz@sendit.pl
Tryb testowy Pole musi być wyłączone, jeżeli uzyskałeś klucz API ze strony bliskapaczka.pl.

UWAGA!   To pole jest wymagane, gdy klucz API uzyskałeś ze strony https://sandbox-bliskapaczka.pl

Klucz API Google Map Uzupełnij to pole, aby mapa z punktami wyświetlała się prawidłowo. Klucz ten możesz uzyskać kontaktując się bezpośrednio z firmą Google.
Wysokość Określ stałą wysokość, długość, szerokość oraz wagę przesyłki, która zostanie zaczytana w serwisie Bliskapaczka.pl, po przekazaniu zlecenia.
Długość
Szerokość
Waga
E-mail Uzupełnij dane nadawcy, jakie zostaną zaczytane w zleceniu w momencie przesłania go do naszego serwisu.
Imię
Nazwisko
Numer telefonu
Ulica
Numer budynku
Numer mieszkania
Kod pocztowy
Miasto
Numer konta bankowego Wskaż numer konta bankowego dla zleceń, w których dostępne będzie pobranie. Numer ten wraz z kwotą pobrania zostanie zaczytany w zleceniu na stronie Bliskapaczka.pl

PAMIĘTAJ!
Powyższe ustawienia muszą zostać uzupełnione, aby cały moduł działał prawidłowo. Ustawienia dotyczą zarówno dostaw P2P oraz D2D.

 1. Po uzupełnieniu wszystkich pól zapisz zmiany klikając w niebieski przycisk „Zapisz zmiany”.
 2. Po zapisaniu wprowadzonych zmian przejdź na stronę Bliskapaczka.pl, do zakładki NARZĘDZIA -> INTEGRACJE.

Pod polem klucza API znajdują się konfiguracje dla przewoźników oraz oferowanych przez nich usług. Zaznacz interesujące Cię usługi, a następnie uzupełnij pola kategorii wagowej oraz ceny usługi według własnych potrzeb.

PAMIĘTAJ!
Wtyczka na stronie Twojego sklepu wyświetli tylko te metody dostawy, które są dostępne w cenniku naszego serwisu. Jeżeli chciałbyś skorzystać z innych opcji dostaw i posiadasz umowę własną, zgłoś się do naszego Działu Handlowego, aby ustalić szczegóły współpracy. 

Wtyczkę udostępniamy na zasadach Open Source, więc w razie potrzeby możesz ją dostosować do swoich potrzeb.

Od teraz wszystkie złożone zlecenia, w których kupujący wybierze formę wysyłki przez Bliskapaczka.pl, będą pojawiały się jako zlecenia ze statusem “Zapisane” w menu „PRZESYŁKI” na Bliskapaczka.pl, czekając na potwierdzenie gabarytów przesyłki po spakowaniu zamówienia.

W przypadku zapytań zapraszamy do kontaktu na wsparcie@sendit.pl

Do góry