Integracje

Integracja: ShopGold

Integracja z ShopGold pozwala na tworzenie gotowych zamówień na platformie bliskapaczka.pl, bezpośrednio z panelu administracyjnego sklepu.

Instrukcja:

  1. Zaloguj się na stronie bliskapaczka.pl. Jeżeli nie posiadasz konta – zarejestruj się, klikając w przycisk “UTWÓRZ KONTO“.
  2. Przejdź do zakładki NARZĘDZIA > INTEGRACJA. Jeżeli zakładka jest dla Ciebie niewidoczna, skontaktuj się z Działem Handlowym pod adresem e-mail: sprzedaz@sendit.pl.
  3. Wygeneruj klucz API i skopiuj go, a następnie w sekcji Ceny przewoźników w API wskaż usługi, które będziesz wykorzystywał. Dla każdego wyboru ustaw tylko zakres wagi oraz ceny. Pamiętaj, aby dla każdego przewoźnika wskazać po jednym przedziale wagowym. Maksymalna waga przesyłek obsługiwana przez wybrana przewoźnika określona jest w cenniku naszego serwisu.
  4. Ustawienia w bliskapaczka.pl zostały wykonane. Powróć do panelu administracyjnego ShopGold.
  5. Przejdź do zakładki INTEGRACJE > FIRMY WYSYŁKOWE, a następnie wybierz integracje Bliskapaczka.
  6. Do uzupełnienia pozostaje ekran konfiguracji modułu.
Nazwa pola Zastosowanie
Włącz integrację Bliskapaczka Możliwość włączenia/wyłączenia integracji.
Tryb testowy Pole musi być wyłączone, jeżeli uzyskałeś klucz API ze strony bliskapaczka.pl.

UWAGA!   To pole jest wymagane, gdy klucz API uzyskałeś ze strony https://sandbox-bliskapaczka.pl.

Klucz z wersji testowej naszego seriwsu jest inny, niż z wersji produkcyjnej.

Klucz API Aby uzupełnić pole klucza API, należy powrócić na stronę bliskapaczka.pl. Klucz API znajduje się w zakładce NARZĘDZIA > INTEGRACJE i można go uzyskać kontaktując się z nami pod adresem e-mail: sprzedaz@sendit.pl
Klucz API Google Map Uzupełnij to pole, aby mapa z punktami wyświetlała się prawidłowo. Klucz ten możesz uzyskać, kontaktując się bezpośrednio z firmą Google.

Instrukcję jak to zrobić znajdziesz tutaj.

Rachunek bankowy pobrania Wskaż numer konta bankowego dla zleceń, w których dostępna będzie opcja płatności za pobraniem. Numer ten wraz z kwotą pobrania zostanie zaczytany w zleceniu na bliskapaczka.pl.
Preferowane wymiary przesyłki Określ domyślną wysokość, długość, szerokość oraz wagę przesyłki, która zostanie zaczytana w serwisie bliskapaczka.pl po przekazaniu zlecenia.

Wskazane dane pozostają możliwe do edycji za każdym razem, podczas przesyłania zlecenia.

Sekcja z domyślnymi punktami nadania Dla przewoźników, których udostępniasz na mapie swoim klientom, wybierz domyślne punkty nadania. Punkty zostaną zaczytane do przesyłanych zleceń.
Firma nadawcy (opcjonalnie) Uzupełnij dane nadawcy, które zostaną zaczytane w zleceniu,
w momencie przesłania go do naszego serwisu.
Imię nadawcy
Nazwisko nadawcy
Ulica
Numer budynku
Numer mieszkania
Kod pocztowy nadawcy przesyłek
Miasto nadawcy przesyłek
E-mail nadawcy
Numer telefonu nadawcy

Po uzupełnieniu wszystkich danych kliknij w przycisk “Zapisz dane“.

PAMIĘTAJ!

Jeżeli wybierzesz sposób dostawy przesyłki jako D2D (od drzwi do drzwi), to po stworzeniu listu przewozowego musisz zaplanować odbiór zlecenia (pickup).

W tym celu przejdź do zakładki SPRZEDAŻ > ZESTAWIENIA WYSYŁEK > ZESTAWIENIE WYSYŁEK BLISKAPACZKA. Na wyświetlonej stronie widoczne będą utworzone wcześniej zlecenia, dla których możesz zamówić kuriera. Zaznacz wybrane zlecenia i wskaż odpowiednią akcję na dole strony. Po kliknięciu zostanie wyświetlone okno, gdzie będziesz mógł wybrać termin zaplanowania odbioru.

 

TRYB TESTOWY A LICZBA PUNKTÓW NA MAPIE

We wtyczce możesz włączyć tryb testowy. Jego włączenie spowoduje, że na mapie z punktami zaczyta się mniejsza liczba punktów. Liczba punktów zostanie zaktualizowana po wprowadzeniu oficjalnego klucza API i wyłączeniu trybu testowego.

Do góry