Integracje

Integracja: ErpBox

 1. Moduł Bliskapaczka.pl znajduje się w zakładce Administracja > Kurierzy panelu administracyjnego ERP Box. Aby skonfigurować połączenie z naszym serwisem kliknij w przycisk „Dodaj” widoczny pod naszym logo.

 1. Panel konfiguracji zawiera dwie zakładki:

Zakładka Dane kuriera posiada do uzupełnienia następujące pola:

 • Nazwa – określ nazwę tworzonej integracji
 • Adres Nadawcy – wybierz z listy posiadanych adresów lub utwórz nowy klikając w przycisk „Edytuj adres
 • Login – wpisz adres e-mail, na który zostało założone konto w serwisie Bliskapaczka.pl
 • Klucz API – aby uzupełnić wskazane pole należy powrócić na stronę Bliskapaczka.pl. Klucz API znajduje się w zakładce NARZĘDZIA > INTEGRACJE i można go uzyskać poprzez kontakt na adres e-mail: sprzedaz@sendit.pl
 • Domyślne wymiary przesyłki – ustaw domyślne wymiary przesyłek jakie będą zaczytywać się w serwisie Bliskapaczka.pl
 • Numer konta bankowego – numer konta zaczytywany do zleceń z pobraniem. Na wskazane konto zostanie zwrócone pobranie za doręczone zlecenia.

Zakładka Definicje wag pozwala na ustalenie kraju wysyłki (w naszym serwisie obsługiwane są przesyłki krajowe) oraz przedziałów wagowych dla przesyłanych zleceń. Ustalone w tej sekcji kategorie wagowe mogą być później wykorzystywane do szybkiego określenia wagi dla paczek.

Po kliknięciu w przycisk „Zapisz” pojawi się ekran informujący o statusie integracji.

 1. Zamówienia z połączonych źródeł sprzedaży są dostępne w zakładce Magazyn > Zamówienia. Z poziomu tego widoku możliwe jest zbiorcze wygenerowanie listów przewozowych do zleceń, które są gotowe do wysyłki. W tym celu należy zaznaczyć wybrane zlecenia i kliknąć w przycisk „Przesyłki” widoczny w tabeli w prawym dolnym rogu strony.

 1. Nastąpi przeniesienie do zakładki Magazyn > Przesyłki. Lista zleceń, dla których będzie realizowana przesyłka posiada podział na kilka kolumn, które należy uzupełnić celem stworzenia listów przewozowych. Do uzupełnienia pozostają pola:
 • Metoda dostarczenia – wybierz przewoźnika dostępnego w Bliskapaczka.pl
 • Waga i wymiary przesyłki – wskaż gabaryty paczki
 • Pobranie – ustal wysokość pobrania, dla zlecenia
 • Preferencje kuriera – wskaż punkt nadania i odbioru paczki, dodaj ubezpieczenie przesyłki oraz komentarz widoczny na liście przewozowym

Po zakończeniu weryfikacji kliknij w przycisk „Wyślij”, aby zatwierdzić dane i stworzyć listy przewozowe.

 1. Dla wygenerowanych listów przewozowych ukaże się lista zleceń, gdzie możliwe będzie wygenerowanie listów przewozowych pojedynczo lub zbiorczo.

Pobranie listu przewozowego dla pojedynczego zlecenia możliwe jest poprzez kliknięcie w przycisk „Pobierz etykietę” po prawej stronie zlecenia.

Zbiorcze generowanie listów w jednym pliku możesz wykonać poprzez kliknięcie w przycisk „Wszystkie etykiety

 1. Stworzone etykiety dostępne będą do wglądu zarówno w zakładce Magazyn > Dokumenty kurierów oraz w serwisie Bliskapaczka.pl w zakładce PRZESYŁKI.

W przypadku zapytań oraz utrudnień napotkanych podczas instalacji modułu zapraszamy do kontaktu na wsparcie@sendit.pl

Do góry